ulice.jaroslaw.pl
Burmistrza Jerzego
 ul. Matusza 

Metryka

Jarosław, ul. Burmistrza Jerzego Matusza, 2011

Nazwa według obowiązującej uchwały:

Burmistrza Jerzego Matusza

Nazwa TERYT*Krajowy Rejestr Urzędowy Podziału Terytorialnego Kraju
CechaNazwa 1Nazwa 2Id. ULIC
ulicaMatuszaBurmistrza Jerzego36176

Dzielnica: VII

Historia nazwy:

  1. Burmistrza Jerzego Matusza
    dokument nadania nazwy: Uchwała Nr 341/XXIV/2000Lokalizacja

  Początek: N 50° 2′ 22.13″, E 22° 40′ 21.22″  |   Koniec: N 50° 2′ 48.28″, E 22° 40′ 53.47″Patron

Jerzy Matusz
(1957-1999) - burmistrz Jarosławia. Studiował na Wydziale Metalurgicznym Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Pracował w Pracowni Projektowej przy Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Wietlinie, w Oddziale Ochrony Środowiska Jarosławskiego Urzędu Rejonowego, a od 1992 w Wydziale Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta Jarosławia. W wyborach samorządowych 1994 kandydując do rady gminy uzyskał największą liczbę głosów (858), po czym został wybrany na burmistrza. Za jego kadencji zadecydowano o budowie w Jarosławiu elektrowni gazowej, powstała Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, a Jarosław (...) stał się miastem, które znalazło się wśród 10 o największej dynamice wzrostu dochodów (w tej kategorii miast).
Zginął 28 lipca 1999 w wypadku samochodowym.

Śp. Jerzy Matusz, dla przyjaciół i kolegów po prostu - Jurek był człowiekiem wyjątkowych zalet: skromny, posiadający jednak świadomość własnej wartości; prawy i uczciwy, umiejący dobrze wykorzystywać przepisy prawne tak, by służyły ludziom zgodnie z duchem prawa; bystry i przedsiębiorczy. Miał rzadką zdolność nawiązywania kontaktu z ludźmi - umiał słuchać innych, wykazywał zainteresowanie ich sprawami. Równie swobodnie czuł się w towarzystwie podwładnych i zwykłych interesantów, jak i podczas oficjalnych spotkań, gdy rozmówcą był np. minister. Stale wspominamy Jego dowcipne anegdoty i żarty, którymi rozładowywał sztywną niejednokrotnie atmosferę. (...) Posiadając inżynierskie wykształcenie i praktykę znakomicie znał sprawy gospodarcze i inwestycyjne, bardzo dobrze radził sobie również w innych dziedzinach. Przy różnicy zdań nie narzucał rozmówcy swojego poglądu, lecz starał się przekonywać rzeczową argumentacją. (...)
  Pagacz, Jarosław, Wspomnienie o Burmistrzu Jerzym Matuszu..., Biuletyn Informacyjny m. Jarosławia, nr 8-9(92-93)/2000, s.4